Nowenna pompejańska to jedna z najbardziej znanych współcześnie modlitw. Niektórzy nazywają ją „pompejanka” lub „nowenna nie do odparcia”, z uwagi na słowa Maryi, która złożyła specjalne obietnice związane z odmawianiem tych modlitw. Nowenna pompejańska trwa 54 dni i opiera się na różańcu. Napisał ją bł. Bartolo Longo, a zaaprobował Leon XIII. Jej skuteczność potwierdza ok. 20 tysięcy świadectw, jakie możesz znaleźć na naszej stronie. Jeśli masz sprawę, o którą chcesz się modlić, powierz ją Matce Bożej Pompejańskiej.
Podstawy wiedzy w nowennie pompejańskiej

Nowenna pompejańska – instrukcja
Da się słyszeć głosy, że nowenna pompejańska jest trudną modlitwą. Wcale nie! Jest modlitwą wymagającą lecz bardzo prostą. Trwa 54 dni, a każdego dnia modlimy się całym różańcem (odmawiając 15 tajemnic różańca). Instrukcja nowenny pompejańskiej.

Historia nowenny pompejańskiej
Kiedy w 1879 r. bł. Bartolo Longo śmiertelnie zachorował na dur brzuszny, napisał nowennę błagalną, po której odmówieniu natychmiast wyzdrowiał. Pięć lat później Matka Boża Pompejańska poleciła Fortunatinie Agrelli odmówić tę właśnie nowennę przez 54 dni.

Obraz Matki Bożej Pompejańskiej
13 XI 1875 r. pewien stary i zniszczony obraz został przywieziony do Pompejów na wozie z obornikiem. To właśnie ten wizerunek Maryi znajduje się w ołtarzu głównym kościoła w Pompejach i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych wizerunków we Włoszech.
Autor nowenny pompejańskiej – Bartolo Longo
Bł. Bartolo Longo to założyciel świątyni ku czci Królowej Różańca w Pompejach i jeden z najważniejszych świętych różańcowych. Prawnik, nawrócony spirytysta i okultysta. To on jest autorem nowenny pompejańskiej, jak i nabożeństwa miesięcznego ku czci św. Józefa oraz Nabożeństwa sobót różańca. Nasz patron od 2003 roku!

Sanktuarium w Pompejach
Założycielem sanktuarium w Pompejach jest Bartolo Longo. Jest to od półtora wieku miejsce szczególnych łask Matki Bożej Pompejańskiej. Jest to najważniejsze rangą sanktuarium różańcowe na świecie, ponieważ jego proboszczem jest sam papież. Uroczystości w sanktuarium przypadają na 8 maja, pierwszą niedziele października i 13 listopada.
Najczęściej komentowane
List od Marty: modlitwa o dziecko
Grzegorz: W intencji rodziny
Wiktoria: Wybrałaś mi najlepszego męża
Krzysztof: Nie wierzyłem…
Elżbieta: Otrzymałam mieszkanie
Ostatnie komentarze
Nie trzeba poporawiać. Modlitwę Pod Twoją Obronę odmawia się RAZ na końcu…
Brak modlitwy Pod twoją obronę... po każdej tajemnicy A powinna być przynajmniej…
Modlę się 2 NP o znalezienie pracy.Zostaje zaproszona do przyjścia do pracy…
Moja mama też się modli razem ze mną w intencji mojego małżenstwa.…
Szczęść Boże. Po dacie sądząc, historia sprzed lat. Cuekawa jestem co się…
Najwyżej oceniane