Nowenna pompejańska

Zawierz swój problem Maryi

Przeżyj Maj z Maryją. Oto nasze propozycję:

3 2 głosów
Oceń wpis

Drodzy Czciciele Matki Bożej! Miesiąc maj od niepamiętnych czasów zajmuje w tradycji Kościoła miejsce szczególne – to właśnie ten czas w sposób szczególny poświęcony jest Najświętszej Maryi Pannie. Od pokoleń wierni gromadzą się w świątyniach, przy kapliczkach i w domowym zaciszu, by oddać cześć Matce Chrystusa poprzez modlitwę, śpiew litanii loretańskiej i rozważanie tajemnic różańcowych.

Majowe dni są więc duchową okazją do tego, by z większą intensywnością spojrzeć na Maryję jako naszą Matkę, Pośredniczkę i Orędowniczkę, której zawierzamy wszystkie nasze troski i nadzieje. Również i my, idąc za tą piękną tradycją Kościoła, każdego roku podejmujemy różnorodne inicjatywy, które mają na celu nie tylko pielęgnowanie, ale i pogłębianie naszej pobożności maryjnej. Na ten miesiąc staramy się proponować różne formy modlitwy, które pozwolą nam bardziej świadomie i z oddaniem trwać przy Maryi – tej, która zawsze prowadzi nas do swojego Syna.

W maju proponujemy następujące nabożeństwa

Ponieważ 8 dzień maja jest związany z sanktuarium w Pompejach, zacznijmy naszą listę od zaproszenia do Nowenny pompejańskiej w dwóch wersjach.

Nowenna pompejańska: 9-dniowa i 54 dniowa

Szczególne miejsce pośród tych działań zajmuje modlitwa różańcowa, będąca fundamentem duchowego zjednoczenia z Matką Bożą. A skoro różaniec, to też nowenna pompejańska, która na nim się opiera.

Nowenna 9-dniowa, błagalna –  od 30 kwietnia do 8 maja. Przez 9 dni modlimy się tą nowenną, odmawiając 5 tajemnic różańca. Więcej informacji i zapisy są tutaj. Możesz dołączyć też do 9-dniowej nowenny dziękczynnej, dołączając tutaj.

Nowenna 54-dniowa – tu proponujemy kilka terminów: od 3 maja, święta Maryi Królowej Polski (zapisy są tutaj), od 8 maja, święta Matki Bożej Pompejańskiej (tutaj), od 31 maja – w święto Nawiedzenia (tutaj).

Nabożeństwo sobót różańca

Jest to jedno z głównych nabożeństw pompejańskich, które o pół wieku poprzedza nabożeństwo sobót z Fatimy. Odprawiając je będziemy wczytywać się w rozmyślania bł. Bartola Longo, zawarte w „Nabożeństwie 20 sobót”. Przeczytaj historię tego niezwykłego nabożeństwa. Do nabożeństwa można dołączyć tutaj.

Miesiąc z Maryją

Od 1 do 31 maja modlimy się tym pięknym nabożeństwem wg św. Alfonsa Marii Liguoriego. Każdego dnia otrzymujesz rozważania o Maryi, napisane przez tego wielkiego Jej czciciela. Naszym rozmyślaniom będzie towarzyszyć modlitwa. Codzienne nabożeństwo trwa ok. 10 minut. Więcej informacji i zapisy są tutaj. Więcej o tym nabożeństwie przeczytasz tutaj.

Maryjne nowenny w maju

Oto proponowane w maju dwie piękne nowenny do Matki Bożej:

Przy okazji polecamy też piękną Nowennę do św. Rity, dołącz tutaj.

Podsumowanie

Wierzymy głęboko, że przez te majowe praktyki, tak zakorzenione w tradycji Kościoła i sercach wiernych, możemy umocnić naszą relację z Maryją i zbliżyć się do Boga. Zachęcamy więc wszystkich do zaangażowania się w te inicjatywy i do włączenia się w modlitwę, która ma moc przemieniać serca i prowadzić do prawdziwej duchowej odnowy. Niech ten maj będzie dla nas czasem łaski i szczególnego spotkania z Maryją – Matką pięknej miłości i Królową Różańca Świętego.

Polecane filmy o nowennie pompejańskiej

    Z okazji święta sanktuarium w Pompejach polecamy 3 filmy związane z nowenną pompejańską na naszym kanale na Youtube. Znajdziesz je tutaj:

    Nagrania i audycje

    Polecam Ci nagrania na youtube, z serii o duchowości pompejańskiej, jak i audiobooki. Dzięki nim poznamy, czym jest pobożność pompejańska oraz jak się w niej doskonalić. Zobacz:

    I na koniec, jeśli masz pytania, zostaw je w komentarzu. Zapraszam do dołączania i upowszechniania tych informacji.

    marek wos

    Serdecznie pozdrawiam,

    Marek Woś, redaktor naczelny

    www.pompejanska.rosemaria.pl
    www.krolowa.pl

    Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
    Powiadom o
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy
    Inline Feedbacks
    Zobacz wszystkie komentarze
    0
    Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x