Nowenna pompejańska

Zawierz swój problem Maryi

Świętuj z nami urodziny bł. Bartolo Longo!

1.8 5 głosów
Oceń wpis

10 lutego obchodzimy urodziny autora nowenny pompejańskiej, czyli bł. Bartolo Longo! Z tej okazji przygotowaliśmy kilka niespodzianek. Zobacz i ŚWIĘTUJ RAZEM Z NAMI!

Bartolo to jeden z nowożytnych błogosławionych, o niezwykłym życiorysie. Oto spirytysta, człowiek walczący z Kościołem, zostaje apostołem różańca i otrzymuje z nieba przedziwną misję miłosierdzia. Misję, która promieniuje na cały świat, a szczególnie na Polskę! To dotyczy każdego, kto modli się nowenną pompejańską!

Z okazji urodzin, odświeżyliśmy jego stronę www.bartolo-longo.pl – prace jeszcze trwają, ale już widać efekty 🙂

Bartolo Longo – wciąż nie tak dobrze znany…

Wydaliśmy sporo książek o bł. Bartolu Longo, audiobook, nawet dwa filmy. Niestety, wciąż niewiele osób wie dość wiele o autorze nowenny pompejańskiej. Staramy się to zmieniać poprzez liczne publikacje poświęcone bł. Bartolowi Longo. Poniżej znajdziesz nieco książek z nim związanych, a póki co zapraszamy Cię do sprawdzenia swojej wiedzy poprzez zabawę – quiz:

Promocje urodzinowe:

Promocje
Kliknij na obrazek! 🙂
Nowenna do bł. Bartolo Longo

Poznaj lepiej bł. Bartola Longo!

Czy wiesz, że Bartolo Longo nie tylko jest autorem nowenny pompejańskiej ale także zbudował sanktuarium w Pompejach i że to właśnie jemu zawdzięczamy obraz Matki Bożej Pompejańskiej? Napisał on również wiele wspaniałych książek i modlitewników.

Aby poznać lepiej tego niezwykłego błogosławionego, odwiedź naszą stronę: www.bartolo-longo.pl a także zerknij do naszej biblioteczki. Znajdziesz w niej wiele książek i filmów poświęconych bł. Bartolo Longo, które z okazji jego święta, w dniach od 9 do 16 lutego, otrzymasz nawet o 50% taniej:

Zobacz skrót filmów o bł. Bartolu:

Filmy o bł. Bartolo Longo

Dylogia opisująca tajemnice świętości człowieka, którego Jan Paweł II nazwał wzorem dla świeckich katolików. Do książki biograficznej o bł. Bartolu Longo dołączone są aż dwa filmy: Pierwszy, fabularny stworzony został przez duchowego wychowanka Bartola – Rafaela Vitaglianiego. To film kostiumowy, dobrze oddający klimat czasów bł. Bartola i jego wspaniałe zaangażowanie na rzecz Kościoła i potrzebujących.

Czas podziękować bł. Bartolowi i otrzymać specjalne łaski!

Wciąż wyczekujemy cudu potrzebnego do kanonizacji Bartola Longo. Jeśli pragniesz odwdzięczyć się autorowi nowenny pompejańskiej, po prostu odmów tę krótką modlitwę. Możesz w niej prosić o szczególne łaski dla siebie!

Boże, Ojcze miłosierdzia, wielbimy Cię za to, że dałeś historii ludzkości bł. Bartola Longa, żarliwego Apostoła Różańca i świetlany przykład świeckiego głęboko zaangażowanego w ewangeliczne świadczenie wiary i miłości. Dziękujemy Ci, Boże, za jego niezwykłą duchową podróż, jego prorocze intuicje, niestrudzone wysiłki na rzecz najbiedniejszych i odrzuconych, za pobożność, z jaką służył Twojemu Kościołowi i zbudował nowe miasto miłości w Pompejach. Prosimy Cię, spraw, by bł. Bartolo Longo został wkrótce zaliczony do grona Świętych Kościoła powszechnego, tak, by każdy mógł naśladować go jako wzór życia i otrzymywać łaski za jego wstawiennictwem (podaj łaskę, o którą się modlisz). Amen

Modlitewniki napisane przez bł. Bartola Longo

Modlitwa z wiarą. Bartolo Longo

Błogosławiony Bartolo Longo, poza ogromnym zaangażowaniem na rzecz sanktuarium w Pompejach i dzieł miłosierdzia, był cenionym autorem nabożeństw. Osiągnęły one nakłady setek tysięcy egzemplarzy i towarzyszą wiernym na całym świecie już od półtora wieku. Praktyczny przewodnik zawierający podstawowe prawdy wiary oraz modlitwy (w tym oczywiście różaniec).

Nabożeństwo dwudziestu sobót. Bartolo Longo

Marianna de Fusco, żona bł. Bartola Longo, autora tej książki i wraz z nim założycielka świątyni Królowej Różańca Świętego w Pompejach, po żarliwej modlitwie przeżyła widzenie Matki Bożej Pompejańskiej i usłyszała następujące słowa: „Praktykujcie piętnaście sobót, a otrzymacie wielkie łaski.” To nabożeństwo – można powiedzieć – „zbudowało” sanktuarium w Pompejach. Dzięki setkom tysięcy kopii i wielu tłumaczeniom, książka dotarła w najdalsze zakątki świata. Jan Paweł II w „Liście o różańcu” podkreślał jej wartość pisząc, że Bartolo Longo przez to dzieło „pogłębił ducha medytacyjnego i kontemplacyjnego różańca”.

Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Co o tym sądzisz? Napisz swoją opinię!x